Türkiye turuncu olacak

LÖSEV tarafından her yıl 2-8 Kasım günleri arasında düzenlenen Lösemili Çocuklar Haftası bu yıl turuncu renkli temasıyla gerçesleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nca da özel haftalar kapsamına alınana haftada kurum ve kuruluşların, okulların, üniversitelerin destekleri ile hayata geçen etkinlikler ile lösemiye dikkat çekilmeye devam edilecek. Öte yandan bu yıl LÖSEV, löseminin sembol rengi turuncu ile farkındalık yaratmaya hazırlanıyor. Bu farkındalık hareketi ile LÖSEV’in amacı, löseminin tedavi edilebilen ve önlenebilen bir hastalık olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmak, lösemili çocukların mücadelelerine dikkat çekmek.

PEK ÇOK KURUM VE KURULUŞ TURUNCU AYDINLATMA KULLANACAK

Türkiye genelinde kurumsal sosyal sorumluluk sahibi birçok kurum ve kuruluş 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda gece bina aydınlatmalarını turuncu yaparak haftaya ve çocuklara destek verecek. Ülke genelinde tarihi anıtlardan modern yapılara, kamu kuruluşlarından özel kuruluşlara dek köprü, gökdelen, anıt, yüzlerce noktada turuncu ışıklarını 1 Kasım’da yakmaya başlayacak.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda “Ben de LÖSEV’in ve lösemili çocukların yanındayım, turuncumla farkındayım” diyen yurttaşlar, turuncu renkli bir kıyafet ya da turuncu aksesuarlarla bireysel ya da kurumsal fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından “#BizKazanacağızLÖSEV” ve “@losev1998” etiketleri ile paylaşabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x