Ünlü rock grubu “Avatar” oluyor

25 saniyelik klipte KISS’in heyecanlı hayranlarından bazı ses parçalarının yanı sıra avatarların bazı süper güçlerini (bu örnekte Gene Simmons’ın yarasa kanatlarıyla uçma yeteneği) sergileyen kısa bir animasyon da yer alıyor.

Grup, “50 yıl uzun bir zaman ve geleceğin getirecekleri daha yapım aşamasında,” başlığı ile yayınladığı videoda, hayranların avatarlarını çalışırken görmek için beklemek zorunda kalacakları üç yıla atıfta bulunuyor.

KISS, bu ayın başlarında New York’taki Madison Square Garden’da verdikleri son konserin hemen sonunda avatar şovları için planlarını açıkladı. Simmons’ın KISS’in mevcut grup üyelerinin turnelerden emekli olmasından sonra başka bir formda devam edebileceğini ima etmesinin ardından gelen bu açıklama, daha genç, insan müzisyenlerin yüz boyaması yapabileceğini ima ediyordu.

Bunun yerine KISS, Star Wars’un özel efekt yaratıcısı Industrial Light & Magic ve “ABBA Voyage” avatar gösterisinin arkasındaki İsveçli şirket Pophouse Entertainment ile işbirliği yaparak dijital yolu tercih etti.

Simmons avatarlarla ilgili ilk basın açıklamasında “Bizi daha önce hiç hayal etmediğimiz yerlere götürerek sonsuza kadar genç ve sonsuza kadar ikonik olabiliriz” dedi. Bu teknoloji Paul’ün daha önce hiç yapmadığı kadar yükseğe zıplamasını sağlayacak” dedi.

KISS avatarları, ikonik rockçıların gerçek hayattan daha büyük temsilleri olacak, sekiz fitten uzun duracak ve seyircilerin üzerinde uçmalarına, ateş püskürtmelerine ve daha fazlasına olanak tanıyan animasyon güçlerine sahip olacaklar – grubun gerçek hayattaki birçok canlı şovu sırasında genellikle pratik efektler ve dublörlerle elde ettiği tiyatrolar.

Madison Square Garden’daki son gösterilerinin haftasında hayranlarıyla bir araya gelen Simmons, avatarların ilk gösteriden önce daha iyi hale geleceğini ve bunu bir sonraki seviyeye taşımak için yaklaşık 200 milyon dolar harcadıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir